2012

 

 • Юрій Мушкетик (відзнаку вручив перший Президент України Леонід Кравчук)
 • Анатолій Дімаров (відзнаку вручив Леонід Кравчук)
 • Юрій Логвин (відзнаку вручив Богдан Гаврилишин)
 • Мирослав Дочинець (відзнаку вручив Мішель Терещенко)
 • Ірен Роздобудько (відзнаку вручив Пітер Ян Волтерс - посол Голандії)
 • Всеволод Нестайко (відзнаку вручив Юрій Логуш)
 • Юрій Винничук (відзнаку вручив Ігор Осташ)
 • Іван Білик (відзнаку вручив Юрій Єхануров)
 • Андрій Курков (відзнаку вручив Дирк Лехельт - аташе по культурі посольства Німеччини)
 • Олег Чорногуз (відзнаку вручив Микола Жулинський)
 • Міла Іванцова (відзнаку вручив виконавчий директор Французьського Інституту в Україні Франкі Бландо)
 • Андрій Кокотюха (Відзнаку вручав представник телеканалу ІНТЕР Ганна Гомонай)
 • Люко Дашвар (Ірина Чернова). Відзнаку вручив Олег Скрипка
 • Лада Лузіна (Відзнаку вручала Інна Катющенко, генеральний директор Edipresse Ukraine)
 • Сімона Вілар (Наталія Гавриленко)
 • Сергій Жадан (Відзнаку вручив Євген Бистрицький Виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження")
 • Оксана Забужко (відзнаку вручив Посол Австрії - Вольф Дітріх Хайм)

 

Андрій Кокотюха 

Андрій Кокотюха

Письменник і журналіст, якого не треба представляти. Його видимий бік життя, це його твори, а його твори - переважно містичні детективи та трилери давно загальновідомі українському читачеві. Відомі і шановані за високу художню якість та яскраву і оригінальну смислову наповненість.

В його історії не тільки віриш - в них живеш, адже його герої це виписані до наймаліших деталей «живі» персонажі. Дехто навіть звинувачує Андрія Кокотюху, що він пише «під кіно» - здається, що окремі сцени максимально наближені до сценарію кінофільму. Та в цьому немає нічого дивного, адже Андрій останнім часом тісно співпрацює з представниками кіноіндустрії над питаннями екранізації своїх творів.

Сам пан Андрій не вважає себе сучасним письменником і відноситься до своєї творчої самореалізації досить розважливо, вважаючи, що видана книжка це досить сумнівний успіх, а ось продана книжка - моральне задоволення.

Детальніше

Ірен Роздобудько 

Ірен Роздобудько

Відома українська письменниця, автор двух поетичних збірок і десяти великих творів в прозі. Пише трилери, психологічну прозу («часто її називають «жіночою»), дитячі твори, поезію, політичну сатиру. Гордиться тим, що одна з журналісток назвала її «Павичем у спідниці». Працюючи в журналі «Наталі», вона наситилася «солодкими пристрастями» і в перші романи вписала загадкові вбивства. Тепер «зриває з себе клеймо детективщиці і пише про те, про що насправді хоче».

Авторка «пише з повагою до своїх читачів, а не для маси». Щодо теми страждання, якій віддаються майже всі її герої, то для письменниці це стосується не тільки кохання, а й будь чого: роботи, творчості, всього життя: «Якщо живеш у рожевих окулярах, то губишся в цьому світі. Я вражаю, що треба пройти багато етапів, коли тебе обманують, коли в тебе визріває душа. Це в книжках у мене є, я хочу і надалі про це говорити. Я взагалі колись казала, що найкращі письменники з’являються від того, що вони вміють страждати і вміють тримати удар. Всі мої герої, зрештою, вчаться тримати удар».

Детальніше

Люко Дашвар (Ірина Чернова) 

Люко Дашвар (Ірина Чернова)

Люко Дашварe - псевдонім журналістки Ірини Чернової. Її книги читають у мегаполісах, її знають і люблять у маленьких селищах і містечках. Люко Дашвар - одна з найбільш популярних сучасних авторів. Незабаром "Молоко з кров'ю" Люко Дашвар у прямому сенсі слова перейде в іншу площину - у 2011 році в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка планують поставити п'єсу за мотивами роману.

Ірина Чернова народилась 3 жовтня 1957 року у місті Херсоні. Має 2 вищі освіти, закінчила Одеський технологічний інститут ім. Ломоносова (фах - інженер-механік прядільного виробництва), а також Академію державного управління при Президентові Украіни (фах - магістр державного управління). «Не менш важливою освітою стали для мене курси з нейролінгвістичного програмування і курси сценарної майстерності американського професора Річарда Креволіна, а також школа практичної журналістики, прочитані книжки, музика і ще багато іншого» - говорить про себе письменниця.

Детальніше

Юрій Винничук 

Юрій Винничук

Юрій Винничук (18 березня 1952, Івано-Франківськ) - письменник, поет, перекладач, колумніст, редактор, упорядник.

Упорядник антологій української готичної прози "Огняний змій", "Чорт зна що", "Потойбічне", "Нічний привид", української літературної казки "Срібна книга казок", "Зачароване місце", "Казка про Сонце", серії книг "Юрій Винничук презентує" (з 2002, 8 книжок). За щотижневу сторінку Юзя Обсерватора в газеті "Post-Поступ" отримав титул "Галицький лицар" (1999).Переможець конкурсу Бі-Бі-Сі на кращу українську книгу (2005) за роман "Весняні ігри в осінніх садах".

Твори видавалися в США ("The fantastic world of Yuri Vynnychuk", 2012), Франції, Чехії, Польщі, Болгарії.

Автор перекладів з англійської, кельтських та слов'янських мов. За мотивами роману"Діви ночі" знято однойменний фільм, а за казками - мультфільми.

Детальніше