Про відзнаку

Положення до відзнаки
«Золотий письменник»

 

1. Відзнака «Золотий письменник України» (далі «Золотий письменник») заснована Тетяною та Юрієм Логушами та надається письменникам-романістам Міжнародним Благодійним Фондом «Мистецька Скарбниця» з метою:

(а) відзначити та вшанувати тих українських письменників, чиї романи здобули широке визнання читачів, про що свідчать тиражі їхніх творів,  які сумарно перевищують 100 тисяч примірників, виданих у формі паперової книжки за період від 1991-го року до теперішнього часу;

(б) донести до свідомості суспільства вагомість знайомства із «Золотими письменниками» України для ще більшої популяризації їхніх творів та збільшення накладів;

(в) сприяти розвитку українського красного письменства в Україні та в цілому світі.


2. Золотими письменниками України можуть стати автори романів

(а) які видані українською мовою або в перекладі українською мовою,

(б) якщо автор є громадянином України або є громадянином інших країн, але має українське походження або родом з України та

(в) якщо їхні романи видані в Україні та за межами України з сумарними накладами, що перевищують 100 тисяч примірників.


3. Відзнака вручається не частіше одного разу на рік на Урочистій церемонії.


4. Для пошуку і відбору кандидатів на Відзнаку та для організації роботи з її вручення, в рамках МБФ «Мистецька Скарбниця» засновники створюють Дорадчий Комітет. Після перегляду юристом всієї документації,  перевірки представником аудиторської фірми відповідності накладів, Дорадчий Комітет затверджує список номінантів на титул «Золотий письменник України».


5. Умови та правила подання кандидатур на вручення Відзнаки.

(а) Подавати кандидатури можуть: письменники; творчі та професійні спілки,  асоціації, громадські організації та фундації; форум видавців; окремі видавництва та їх асоціації; засновники; оргкомітет.

(б) Подання оформлюється в письмовому вигляді і обов’язково містить бібліографію письменника (в мові оригіналу або в перекладі українською мовою) із зазначенням накладу кожного з видань. Відзнака надається виключно за твори художньої літератури.

(в)  Інформація про наклади розраховується станом на дату подання та надається у вигляді:

- перелік виданих та перевиданих романів українськими та закордонними видавцями, починаючи з нового тисячоліття (від 1991 року);

- список творів, включених в збірки та антології;

- назви видавництв, де видавалися твори письменника.

(г) Для кожного видання наклад розраховується за довідкою, яку надають видавці.

- інформація може бути звірена зі статистикою в Книжковій Палаті України, через друкарні.

(д) Дані про наклад перевіряє та підраховує незалежний аудитор, який є членом Оргкомітету.

(є) В загальний наклад не враховується література, видана в рамках державних програм, а також підручники, посібники, хрестоматії.


6. аступна  відзнака, «Діамантовий автор»,  надається автору, наклади видань якого сумарно перевищують 1 000 000 примірників.


7. Це Положення можуть змінювати або доповнювати засновники, переважно після кожної церемонії надавання відзнак.

 

Сотні тисяч читачів віддали багатьом авторам тепло своїх сердець.

Настав час осяяти їх імена!!!